RodiCare Hairball Powiększenie

RodiCare Hairball 12 ml

RodiCare® Hairball 12 ml Mieszanka paszowa uzupełniająca dla królików i świnek morskich, wspomagająca eliminację złogów włosowych i bezoarów z przewodu pokarmowego.

Szczegóły

Opis

RodiCare® Hairball 12 ml

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla królików i świnek morskich, wspomagająca eliminację złogów włosowych i bezoarów z przewodu pokarmowego. Z laktulozą i psyllium (łuski Plantago ovata - babki jajowatej). Połknięte przez zwierzę włosy w wielu przypadkach mają problem z przejściem przez przewód pokarmowy i odkładają się w żołądku lub jelitach w postaci bezoarów. Może to objawiać się pojawieniem łańcuszkowo połączonych bobków,ale również doprowadzić do zaparć, a nawet groźnych dla życia zatorów.

Informacje:

Psyllium (łuski Plantago ovata - babki jajowatej) zawierają substancje śluzowe, które są w stanie związać dużą ilość wody. Uwodnione łuski psyllium otaczają złogi, umożliwiając ich usunięcie. Koper, rumianek i mięta mają działanie łagodzące na podrażnione jelita. Dodatkowo preparat zawiera laktulozę. Nie zawiera cukru ani zbóż.

Skład:

laktuloza 9,7%,

koncentrat z ananasa,

olej lniany,

olej rzepakowy,

łuski Psyllium 1,9%,

olej słonecznikowy,

olej sojowy,

drożdże,

[mięta suszona, suszone kwiaty rumianku, glistnik, koper włoski, jeżyna suszona, korzeń goryczki suszony, korzeń rabarbaru] zmacerowane po 0,2%,

[mięta, suszone kwiaty rumianku, glistnik, koper włoski, jeżyna suszona, korzeń goryczki suszony, korzeń rabarbaru] zmielone po 0,01%,

Składniki analityczne:

białko surowe 1,2%,

włókno surowe 2,2%,

oleje i tłuszcze surowe 8,6%,

włókno surowe 0,2%,

wilgotność 78,9%,

sód 0,06%

Dodatki:

wyciąg z ostu mariańskiego,

wyciąg z karczocha,

wyciąg z kminku,

wyciąg z korzenia lukrecji,

wyciąg z kurkumy

Sposób podawania:

świnki morskie: 2x dziennie 1 ml przez 3-5 dni

króliki: 2x dziennie 1-2 ml przez 3-5 dni

W razie potrzeby dawkę można podwoić lub powtórzyć po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Uwaga!

Przekroczenie zalecanej dawki może spowodować biegunkę.

Uwagi dotyczące podawania preparatu:

Preparat znajduje się w specjalnej tubostrzykawce. Regulowany pierścień zapobiega podaniu zbyt dużej ilości preparatu. Przed każdym podaniem należy nastawić pierścień ograniczający na odpowiednią dawkę wyznaczając ją od lewej krawędzi pierścienia. Każda kreska na skali odpowiada 0,5 ml preparatu. W żadnym wypadku nie można podawać preparatu zwierzęciu leżącemu na plecach, gdyż może to grozić zachłyśnięciem. Jeśli zwierzę nie chce pobrać preparatu dobrowolnie, należy ostrożnie wsunąć zakończenie tubostrzykawki od strony policzka i podawać małymi porcjami, które zwierzę będzie mogło niezależnie połknąć. Nie podawać przy niedrożności jelit. Zwierzę z objawami zaparcia powinno być zawsze zbadane przez lekarza weterynarii, gdyż zaburzenia przewodu pokarmowego mogą mieć poważne konsekwencje.

Producent: Alfavet Tierarzneimittel GmbH, Leinestrasse 32,24539 Neumünster

Dystrybucja i etykietowanie: MiMAX Paweł Moroz, Tarnogórska 109a/2, 44-100 Gliwice

www.rodicare.pl Tel. 790442234

Numer partii i data ważności znajdują się na opakowaniu.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

RodiCare Hairball 12 ml

RodiCare Hairball 12 ml

RodiCare® Hairball 12 ml Mieszanka paszowa uzupełniająca dla królików i świnek morskich, wspomagająca eliminację złogów włosowych i bezoarów z przewodu pokarmowego.

Napisz opinię